Померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ

08 Сентября 2022 Published in Дайджест
Read 58 times

Королева Єлизавета II, монарх Великої Британії, що найдовше керувала країною, померла в Балморалі у віці 96 років після 70 років правління.

Її сім'я зібралася в її шотландському маєтку після того, як у четвер зросла стурбованість щодо її здоров'я.

Королева зійшла на трон у 1952 році і стала свідком величезних соціальних змін. 

У заяві Букінгемського палацу йдеться: "Королева мирно померла в Балморалі сьогодні вдень".

 

Єлизавета II впродовж 70 років правила Британією, провівши країну крізь усі зміни і завоювавши повагу й захоплення у всьому світі. Її правління охопило 15 прем'єр-міністрів, починаючи з Вінстона Черчілля, який народився в 1874 році, і включно з Ліз Трасс, яка народилася за 101 рік після нього - у 1975 році.

Більшість народів, що мешкають сьогодні у Великій Британії та країнах Співдружності, народилися і прожили все життя в епоху її правління. Епоха ця розпочалася у 1952 році та отримала назву Нової Єлизаветинської ери. Сьогодні вона завершилася.

Букінгемський палац оприлюднив першу заяву нового монарха.

"Смерть моєї улюбленої матері, Її Величності королеви - момент найбільшої скорботи для мене та всіх членів моєї родини. Ми глибоко оплакуємо смерть нашого дорогого монарха та улюбленої мами. Я знаю, що цю втрату глибоко відчують по всій країні, у королівстві та країнах Співдружності. Її розділить безліч людей по всьому світу. У цей період скорботи і змін мою сім'ю втішатиме усвідомлення, якою повагою і глибокою прихильністю користувалася королева".

Новим королем Великої Британії після смерті Єлизавети Другої став її син та спадкоємець Чарльз, колишній принц Уельський. Новий британський монарх взяв ім'я Чарльз III.

Джерело

Leave a comment

Поля,обозначенные (*), обязательны к заполнению.

Комментарии публикуются после проверки модератором.